29 EKİM 2021 CUMHURİYETİN 98. NCİ YILI ÇOŞKU İLE KUTLANDI « Gölpazarı Haber Portalı

25 Eylül 2022 - 22:14

29 EKİM 2021 CUMHURİYETİN 98. NCİ YILI ÇOŞKU İLE KUTLANDI

reklam
29 EKİM 2021 CUMHURİYETİN 98. NCİ YILI ÇOŞKU İLE KUTLANDI
Son Güncelleme :

29 Ekim 2021 - 17:19

453 kez okundu

29 EKİM 2021 CUMHURİYETİN 98. NCİ YILI ÇOŞKU İLE KUTLANDI

 

Bilecik İli Gölpazarı İlçesinde 29 EKİM 2021 Cuma günü Cumhuriyet Bayramının 98. nci yılı coşku ile kutlandı. İlçe Kaymakamı Efecan ŞAHİN Makamında tebrikleri kabulü ile Cumhuriyet Bayramı kutlamaları başladı. Tebrikata daire amirleri, kamu görevlileri ve halkımız katıldı. Gölpazarı İlçe Stadyumunda saat 09.30 başlayan kutlama törenlerine, Protokol üyeleri İsmail Kara Anaokulu, Gazimihal İlkokulu, Cengiz Topel İlkokulu, Gazimihal Ortaokulu, Cengiz Topel Ortaokulu, İmam Hatip Ortaokulu, Anadolu İmam Hatip Lisesi, Şehit Kemal Ay Anadolu Lisesi, Güner Orbay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Köprülü Mehmet Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri ve vatandaşlar katıldılar. İstiklal Marşı’nın okunması ardından, Günün anlam ve önemini belirten konuşma, İlçe Kaymakamı Sayın Efecan ŞAHİN tarafından yapıldı.

Şehit Kemal Ay Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan Cumhuriyet Bayramı oratoryosu sergilendi. Gazimihal Ortaokulu’ndan bir öğrenci şiir okudu.  İsmail Kara Anaokulu öğrencileri Çelik-Atam şarkısı eşliğinde gösteri yaptılar.  Cengiz Topel Ortaokulu öğrencilerinden oluşan koro tarafından marşlar söylendi. İlçe geneli yapılan yarışmalarda 1.olan şiir ve kompozisyon eserleri okundu.    .

Gazimihal İlkokulu öğrencilerinden oluşan ekip tarafından gösteri yaptı.  İlkokul, Ortaokul ve Liseler arasında yapılan resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında belirlenen kategoride ilk üçe giren toplam 9 öğrenciye ödülleri verildi.

Tüm okulların geçit töreni yapması ile kutlamalar sona erdi.

 

 

Fener Alayı:

1-Fener Alayı.

2- Mehter takımı gösterisi.

3- Havai fişek gösterisi.

Saat:18.30 Yer: Pancar Durağı – Cumhuriyet Meydanı Arası

yapılacak.

 

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.