bodrum escort kızlar

KADES UYGULAMASI YAPILDI « Gölpazarı Haber Portalı

1 Aralık 2022 - 01:36

KADES UYGULAMASI YAPILDI

reklam
KADES UYGULAMASI YAPILDI
Son Güncelleme :

31 Mayıs 2022 - 18:12

460 kez okundu

6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun; şiddete uğrayan veya şiddete uğrama tehlikesi bulunan kadınların, çocukların, aile bireylerinin ve tek taraflı ısrarlı takip mağduru olan kişilerin korunması ve bu kişilere yönelik şiddetin önlenmesi amacıyla alınacak tedbirlere ilişkin usul ve esasları düzenlemektedir. Bu kanun kapsamında;
Bilecik İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Aile içi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği tarafından hazırlanan program dahilinde 31-05-2022 günü Gölpazarı İlçe Pazaryerinde çalışma yapıldı. Kadına yönelik şiddetle mücadeleye ilişkin mevzuatta polisin rolü ve sorumlulukları ile kadına yönelik şiddet çeşitleri ve sebeplerinin anlatılması ayrıca; Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı’nca kadına yönelik risk ve tehdit unsuru oluşturabilecek durumların önüne geçilebilmesi için, geliştirilen KADIN DESTEK kısacası “KADES” Uygulamasının anlatılarak şiddet mağdurlarına en hızlı şekilde ulaşılabilirliği sağlamak hedeflenmiştir.
KADES, kadınların ve çocukların maruz kaldığı şiddet, taciz gibi kötü eylemleri birazda olsun engellemek adına kullanıcılara sunulmuş resmi bir uygulamadır. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanmış ve acil durumlarda ilk aklınıza gelecek acil müdahale uygulamasıdır.
KAYNAK İHA GÖLPAZARI


reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.