DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
arslan altındişTÜM YAZILARI

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLANDI

Yayınlanma Tarihi : Google News
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLANDI

Gölpazarı’nda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşku içinde kutlandı. Dünya’da çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye’dir.
Ankara Caddesi üzerinde bulunan Atatürk Anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürü Turgut AKAGÜNDÜZ tarafından çelenk konulması ile törenler başladı. Burada tüm şehitler için saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı okundu. Daha sonra Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Turgay YILMAZ ve Parti üyeleri, İyi Parti Başkanı Seyit KÜÇÜK ve parti üyeleri CHP çelengini Atatürk Anıtına bıraktılar.
İlçe Stadyumunda devam eden kutlamalara kalabalık vatandaşlar grubu katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından; Gazimihal Ortaokulundan bir öğrenci 23 Nisan ile ilgili duygu ve düşüncelerini dile getirdi.
İlçe Kaymakamı Efecan ŞAHİN’in Günün Anlam ve Önemini Belirten Konuşma yaptı. İsmail Kara Anaokulunun minik öğrencileri gösterilerini sundu.Gazimihal Ortaokulundan bir öğrencinin şiir okudu.Gazimihal İlköğretim . 1. Sınıf öğrencileri gösteri yaptı. Cengiz Topel İlköğretim bir öğrenci şiir okudu. Cengiz Topel İlköğretim 2. sınıf öğrencileri gösteri yaptı. Cengiz Topel İlkokulu 3.sınıf öğrencileri gösterisi ile devam eden gösteriler, İmam Hatip Ortaokulundan bir öğrencinin şiir okuması ve Gazimihal İlkokulu 4. Sınıf öğrencilerinin halk oyunları gösterisi ile son buldu.
Daha önceki yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesi ile kutlama törenleri sona erdi.