DOLAR32,3073% 0.14
EURO34,9299% 0.16
STERLIN41,2009% 0.11
FRANG35,3820% 0.13
ALTIN2.426,53% 0,21
BITCOIN67.562,82-1.325

AK Parti Gölpazarı İlçe Başkanlığı’ndan ‘Kudüs’ açıklaması

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
AK Parti Gölpazarı İlçe Başkanlığı’ndan ‘Kudüs’ açıklaması

ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararı dünya genelinde geniş yankı uyandırdı. ABD’nin aldığı bu skandal karara ‘yandaş Avrupa ülkeleri’ bile tepki gösterirken en büyük tepki İslam’ın bekçiliğini tarihten beri elinden bırakmayan Türkiye’den geldi.

Meclis’te yumruk yumruğa görmeye alıştığımız vekiller, birbirleri ile hiç anlaşamayan siyasi parti liderleri, sanatçısı, halkı Kudüs için kenetlenmiş durumda.

ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü “İsrail’in başkenti” olarak tanıması, başta İstanbul ve Ankara olmak üzere Türkiye’nin pek çok noktasında protesto edildi. Bugün kılınan Cuma namazı ardından yurdun bir çok noktasında AK Parti İlçe Başkanlıkları öncülüğünde bir araya gelen çeşitli siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar, “Mescid-i Aksa Kutsalımızdır. Kudüs Şerefimizdir” başlığı altında toplandılar.

ABD’nin aldığı bu skandal karara Ak Parti Gölpazarı İlçe Başkanlığı’da sessiz kalmadı.

ABD’nin Kudüs Kararını Protesto Etmek Amacıyla AK Parti Gölpazarı İlçe Başkanı Raşit ÖZEN, Kadın Kolları Başkanı Azime YAYLALI, Gençlik Kolları Başkanı Selçuk YAKAR, önceki dönem İlçe Başkanı Semih YAVUZ, MHP Gölpazarı İlçe Başkanı Aydın GÖKSU, AK Parti Üyeleri ve vatandaşların katılımıyla basın açıklamasını gerçekleştirildi. Trump’ın hukuksuz Kudüs açıklamasının bölgedeki sorunları derinleştireceğini belirten AK Parti İlçe Başkanı Raşit Özen, “Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü çabayı göstermeye, her türlü fedakarlıkta bulunmaya hazırız.” dedi.

 

Ak Parti Gölpazarı İlçe Başkanlığı’nın yaptığı açıklamanın tamamı şöyle:

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın hukuksuz Kudüs açıklaması, insanlık vicdanını yaralamış ve bölgemizdeki sorunları derinleştirmiştir.

Sayın Cumhurbaşkanı’mızın kesin şekilde ilan ettiği üzere Kudüs ,tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir.

Bu, bölgemizde barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır.

Alınan kararın,İsrail ve Filistin toplumları arasındaki husumeti en kısa sürede dönülmelidir.

İslam’ın sesini susturmak, kendi kurguları olan terör örgütlerini bahane ederek Müslümanların iradelerini esir etmek isteyenler,tarihte defalarca olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaklardır.

İslam’ın harem-izzeti olan Kudüs’ü tacize teşebbüs edenler ,Türküyle Arabıyla, Kürdüyle tüm Müslümanlarda Selahaddin Eyyubi ruhunun dirilip karşılarına dikileceğini göreceklerdir.

Türkiye’nin İnsanlığın silüeti olan Kudüs’ün mahremiyetine yönelik bu saldırı karşısında Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortaya koyduğu güçlü tepkinin sonuna kadar arkasındayız.

Dünyadaki tüm Müslümanların, İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olan Türkiye’nin çağrısına kulak vererek Kudüs’e sahip çıkacağına inanıyoruz .

Diğer taraftan ,Amerika Birleşik Devletleri’nin bu kararı,dünyada yaşanan adeletsizliğin yeni bir tezahüratıdır.

Bu hadise, Cumhurbaşkanımızın küresel sistemin çarpıklıklarına ve adaletsizliğine karşı uzun zamandır dile getirdiği ‘’Dünya 5’ten büyüktür’’ itirazının haklılığına teyit etmiştir.

İslam’ın kalbine saplanmaya çalışılan bu hançere, ancak tüm Müslümanların iki elin parmaklarının kenetlenmesi gibi bütünleşmesiyle engel olunabiliriz.

Biz Müslümanlar olarak Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü çabayı göstermeye, her türlü fedakarlıkta bulunmaya hazırız.

Kudüs davasının sonuna kadar takipçisi olacağız.