DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

GÖLPAZARI DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKTI

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
GÖLPAZARI DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKTI

15 Temmuz 2016’da ruh ve vicdanlarını şeytana teslim etmiş, gözü dönmüş alçakların gerçekleştirmek istedikleri darbe girişiminin engellenmesinin 3. yıldönümünü Gölpazarlılar gurur ve coşkuyla kutladı.

Kendilerini bir cemaat unsuru olarak nitelendiren bu eli kanlı terör örgütü, 3 yıl önce devleti, hükümeti ve ülkeyi yasadışı yollardan ele geçirmek için bir kalkışma gerçekleştirdi. Amaçları belliydi. Terörizm ile güzel ülkemiz Türkiye’yi ele geçirmek ve dış güçlerin hizmetine sunmak. Ülkemizi parçalamak, bölmek ve geri dönüşü imkansız bir şekilde yok etmek.

Fakat o gece saatler ilerledikçe bu millete,devlete terörizm ile boyun eğdiremeyince daha da hırçınlaşan teröristler, bu ülkenin insanlarına bomba yağdırdılar.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde tüm milletvekillerinin ‘darbenin karşısındayız’ tavrı teröristleri adeta çıldırttı ve o gece Gazi Meclisimize 3 adet bomba atıldı.

Darbe akşamı hem iktidar hem de muhalefet partili milletvekillerinin tek yürek olup devletimizin yanında yer almaları ülkemiz adına gurur verici idi.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, “bu bir terörizmdir ve asla boyun eğmeyeceğiz, halkımızı sokaklara davet ediyorum” açıklamasından sonra tüm Türkiye’de vatandaşlar akın akın sokaklara,meydanlara gidip teröristlere geçit vermemiştir. Gözü dönmüş hainler çıldırmış ve alçakça halkımıza kurşun sıkıp bomba yağdırmıştır.

Halkımız, vatanını gerçekten seven polis ve askerlerin de büyük desteği ile devletimiz; bu darbe girişimini 16 Temmuz’un sabah saatlerinde bastırmış ve Fetullahçı Terör Örgütü ve işbirlikçilerine karşı adeta destan yazmıştır.

Bugün 15 Temmuz 2019.

Hain darbe girişiminin 3. yıldönümünde, Gölpazarı İlçemizde sabah saatlerinden itibaren çeşitli etkinlikler düzenlendi.

İlçe Kaymakamı İbrahim Güneş, Belediye Başkanı Hayri Suer, kurum müdürleri, kolluk kuvvetleri, şehit yakınları ve gaziler ile birlikte mahalle muhtarları ilçe mezarlığımızdaki şehit mezarlarını ziyaret ettiler.

Burada şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okundu ve dualar edildi.

Öğlen namazı öncesi hatim duası ve mevlidi şerif okundu. Vatandaşlara pilav ikramında bulunuldu.

Daha sonra akşam 20:00’de ilçemizde ‘demokrasi yürüyüşü’ yapıldı. Hükümet Konağı önünden Türk bayrakları ile yürüyüşe başlayan vatandaşlarımız, sloganlar atarak etkinlik alanına geçildi.

İlçe kaymakamı İbrahim Güneş ve Belediye Başkanı Hayri Suer, 15 Temmuz ile ilgili konuşma yaptı.

Burada Kur’an-ı Kerim okundu ve dualar edildi.

Gelen vatandaşlarımıza 15 temmuz ile ilgili sinevizyon sunumu izletildi.

Belediye yiyecek ve içecek ikramında bulundu.

Etkinlik alanında bazı vatandaşlar demokrasi nöbeti tutmaya devam ediyor.

Haber/Editör: Emre ALTINDİŞ

GÖLPAZARI KAYMAKAMI İBRAHİM GÜNEŞ’İN HARİKA KONUŞMASI BÜYÜK ALKIŞ ALDI