DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
arslan altındişTÜM YAZILARI

GÖLPAZARI İLÇE HASTANESİNDEN 14 MART TIP BAYRAMI MESAJI

Yayınlanma Tarihi : Google News
GÖLPAZARI İLÇE HASTANESİNDEN 14 MART TIP BAYRAMI MESAJI

14 Mart 2024 tarihinde Gölpazarı İlçe Hastanesinde 14 Mart Tıp Bayramı kutlandı. Tüm personel hep beraber insanımıza hizmet veriyoruz. Tıp Bayramı dolayısıyla İlçe Baş Hekimi İbrahim DAİRECİOĞLU yaptığı açıklamada;

“1827 yılında Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire isimli ilk modern tıp okulunun açılış günü olan 14 Mart 1937 yılından itibaren ‘Tıp Bayramı´ olarak kutlanmaktadır.

Sağlıklı bir yaşam her insanın temel hakkıdır. Vatandaşlarına yeterli sağlık hizmeti veremeyen ülkelerin gelişmişliğinden söz etmek mümkün değildir. Yaşadığımız çağdaş dünyada ülkelerin birincil görevleri arasında olan sağlık, insanların mutlu ve rahat bir yaşam sürmesinin vazgeçilmez ve en temel şartıdır.

Devletimizin ülkemizin her köşesinde sağlık hizmeti alan vatandaşlarımızın daha kaliteli hizmet almasını sağlamak, hem de bu hizmeti sunan tüm sağlık personelimizin, daha iyi şartlarda çalışmalarına imkân sağlayacak kaliteli, modern ve meslek onuruna yakışır mekânlarda hizmet verebilmeleri için yaptığı önemli yatırımlar sonucunda gelinen noktada dünyanın dört bir yanından şifa bulmak üzere ülkemizi, Türk hekimlerini ve sağlık kuruluşlarını tercih eden hastalar Büyük ve Güçlü Türkiye’miz için büyük gurur ve güven kaynağı olmuştur.

“Beni Türk hekimlerinize emanet ediniz” sözleriyle Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ün sevgi, güven ve takdirinin kazanmış kutsal, saygın ve onurlu bu mesleği büyük bir özveriyle yerine getiren Hekimlerimiz ve sağlık hizmetlerini halkımıza ulaştırmada büyük bir özveri ile görev alan tüm sağlık çalışanlarının “14 Mart Tıp Bayramı’nı kutlar, başarılı çalışmalarının devamını dilerim.” Dedi.

Gölpazarı Haber olarak İlçemize verdikleri çok değerli sağlık çalışanların tı Bayramını kutlarız.