DOLAR32,3026% 0.24
EURO35,1348% 0.06
STERLIN41,2151% 0.17
FRANG35,4896% 0.24
ALTIN2.513,53% 0,12
BITCOIN69.014,914.237

GÖLPAZARI’NDA 19 MAYIS ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
GÖLPAZARI’NDA 19 MAYIS ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ

Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, her yıl 19 Mayıs tarihinde kutlanan, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin resmî bayramıdır. 19 Mayıs 1919’da Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıkmıştır ve bugün İtilaf Devletleri’nin işgaline karşı Türk Kurtuluş Savaşı’nın başladığı gün kabul edilir. Atatürk bu bayramı Türk gençliğine armağan etmiştir.

19 Mayıs günü tüm Türkiye’de gururla kutladığımız günlerden bir tanesidir.

Dolayısıyla güzel ilçemiz Gölpazarın’da da bugün 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları düzenlendi.

Korona Virüs nedeniyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı’nda olduğu gibi sade bir tören düzenlendi.

Cumhuriyet Meydanı’nda Saat 10.00’da saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile başlayan program Gölpazarı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü adına Sayın Sevgi TANER’ in ATATÜRK büstü önüne çelenk bırakması ile sona erdi.

Virüs salgını nedeniyle coşkulu bir şekilde milli bayramlarımızı kutlayamasak da, Gazimihal ilköğretim okulumuzdaki sınıf öğretmenimiz Gürkan DİKEÇ tarafından iki güzel video etkinliği düzenlendi.

Gürkan Hocamızın öncülük ettiği ve 2. sınıf öğrencilerimiz tarafından 19 Mayıs Marşı gurur ve coşkuyla söylendi.

İşte o güzel video:

Ayrıca her bayramda Gürkan hocamız  önderliğinde öğrencilerimizin çeşitli halk oyunlarını gururla izlerdik. Korona virüs nedeniyle tören alanlarında bu etkinlikler düzenlenmiyor. Fakat Gürkan Dikeç hocamız bu sefer Gazimihal Orta Okulu öğrencileri ile teknolojinin faydalarından yararlanıp bu zevki bizlere tekrar yaşattı. Orta okul öğrencileri evlerinde Seymen oyunu olan Hüdayda’yı sergilediler.

İşte Öğrencilerimizin Seymen Oyunu Performansı

Ayrıca Sevgi Taner hocamız tarafından 19 Mayıs ile ilgili nostaljik 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı videosu hazırlandı.