DOLAR32,3026% 0.24
EURO35,1348% 0.06
STERLIN41,2151% 0.17
FRANG35,4896% 0.24
ALTIN2.513,53% 0,12
BITCOIN69.014,914.237
arslan altındişTÜM YAZILARI

GÖLPAZARI’NIN YENİ NESİL GENÇLİĞİ DAHA DUYARLI

Yayınlanma Tarihi : Google News
GÖLPAZARI’NIN YENİ NESİL GENÇLİĞİ DAHA DUYARLI

ÇEDES Projesi kapsamında ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik etkinlik gerçekleştirildi.

Öğrenci velilerinin onayı alınarak gerçekleştirilen etkinliğe Gölpazarı Müftülük Hizmet Binasında düzenlenen kahvaltı ile start verildi. Kahvaltı sonrasında öğrencilerle birlikte bisiklet turu yapıldı. İlçemiz merkezi ile Kurşunlu köyü arasında planlanan tur güzergahında Yeniköy mezarlığı ve şehitlik ziyaret edildi. Varış noktası olarak belirlenen Kurşunlu Köyü Camii’nde gençlerimizle öğlen namazı eda edildi. Namaz sonrasında ahlaki değerler hakkında sohbet yapıldı. Söz konusu etkinliğe 23 öğrenci katıldı.

Katılım sağlayan öğrencilerin bir kısmı Müftülüğümüz bünyesinde düzenlenen Kur’an-ı Kerim ve manevi değerler eğitimine devam eden öğrencilerden olup, söz konusu eğitimler her hafta Pazartesi Salı ve çarşamba günleri Müftülük Hizmet binamızda düzenlenmektedir.

ÇEDES nedir? Açılımı “Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum Projesi”. Bu proje Millî Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı arasında imzalandı.

Projenin amacı öğrencilerimizin milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerleri benimseyen, koruyan, geliştiren, kendi yaşantılarında inşa eden fertler olmalarını sağlamaktır. Detaylı bilgi için aşağıdaki linki tıklayınız.