DOLAR32,2027% 0.05
EURO35,0608% 0.08
STERLIN41,0225% 0.12
FRANG35,3720% 0.05
ALTIN2.514,83% 0,17
BITCOIN69.748,295.065
arslan altındişTÜM YAZILARI

ÖZGÜRLÜĞÜN GIDASI “KENDİNİ İFADE ETMEK”

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
ÖZGÜRLÜĞÜN GIDASI “KENDİNİ İFADE ETMEK”

Dönmek ister insan bazen , gitmek ister , koşmak ister yorulduğunun bile farkına varmadan ; bütün yaşanmışlıkların olduğu yere , olduğu kişiye yada olmasını istediği yere. Ve de neden yapar bilir misiniz ? “Sadece bir -TEBESSÜM- için.” Derin bir nefes , yüzünüze çarpan mazi , gözünüzden ne anlama geldiğini bile bilmediğiniz bir su damlası. O an konuşmak istersiniz , ‘ kısık bir pencere aralığında nefes almaya çalışmak gibi bir şeydir bu.’ Bir buz denizinde yol almak gibi bir şeydir. O an susmalıdır insan. Yutkunarak , sustuklarını bir gün konuşmak umudu ile bağıra bağıra susar insan. Neden susar peki sizce ? Korkuyor mudur?
Siz soruyor musunuz hiç kendinize ? En küçük konuda bile sustuğunuzda ne hissediyorsunuz? Konuşmak isteyip konuşamamak nasıl bir duygu ? Evet , hadi cevap bekliyorum. (bana değil kendinize verin bu cevabı)
Yada şöyle soruyorum ,
KONUŞTUĞUNUZU ZANNEDİP SUSMAK NASIL BİR DUYGU ?

Bundan yirmi yıl sonra yapmadığınız şeylerden dolayı , yaptıklarınızdan daha fazla pişman olacaksınız. Demir alın ve güvenli limanlardan çıkın artık. Rüzgarları arkanıza alın , araştırın , hayal edin ve keşfedin. -MARK TWAİN
Melisanur Yılmaz ?