DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
arslan altındişTÜM YAZILARI

ŞEHİT KEMAL AY LİSESİ ÖĞRENCİLERİNE SOSYAL İKİLEM KONFERANSI

Yayınlanma Tarihi : Google News
ŞEHİT KEMAL AY LİSESİ ÖĞRENCİLERİNE SOSYAL İKİLEM KONFERANSI

Bilecik Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzde görev yapmakta olan Psikolog Ayşenur TEK tarafından Gölpazarı’nda 9. ve 10. sınıf lise öğrencilerine, Şehit Kemal Ay Lisesi Konferans salonunda Sosyal İkilem hakkında eğitim verildi.

Sosyal İkilem nedir;

Sosyal medya uygulamalarının kullanımı günümüzde bağımlılık haline gelmiştir. Bu durum bireyleri izole etmekte, psikolojik dengeyi bozabilmekte, başta depresyon olmak üzere çeşitli ruhsal sorunlara neden olabilmektedir.

Hayatımızın her alanında bizi etkileyen, geliştiren ve değiştiren bir platformdur sosyal medya. İletişimden, haberleşmeye, eğitimden, sağlığa kadar birçok alanda bizlere yenilikler sunmaktadır. Özellikle pandemiyle birlikte yaşamımızın büyük çoğunluğunda aktif bir şekilde yer edinen bu platform hızlı geri bildirim sağlayabilmesi ve insan topluluklarının birbirlerini kolaylıkla etkileyebildiği güçlü bir etkileşim ortamıdır. Her yaştan ve her kesimden insana birçok alanda kolaylıklar sunan bu platformun aynı zamanda ekran bağımlılığı yapması, bireyleri asosyal bir yaşantıya itmesi, sosyal ilişkilere zarar vermesi, depresyon.. vb gibi ruh sağlığına ve davranışlara olumsuz etkileri görülmektedir.