DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
arslan altındişTÜM YAZILARI

TARİHÇİ YAZAR MUSTAFA TURAN VE ÖĞRENCİLER BULUŞTU

Yayınlanma Tarihi : Google News
TARİHÇİ YAZAR MUSTAFA TURAN VE ÖĞRENCİLER BULUŞTU

 

Cumhuriyetin 100. Yılı münasebetiyle Tarihçi-Yazar Mustafa Turan’ın teşrifleriyle düzenlenen yazar-öğretmen-öğrenci buluşmasına gerçekleştirildi.

Cengiz Topel İlköğretim Okulu Toplantı salonunda, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş aziz şehitler için bir dakikalık saygı duruşuna ardından İstiklal Marşı okunarak söyleşi başladı. Söyleşide İlçe Kaymakamı Alparslan SÖZEN, Belediye Başkan Yardımcısı Kemal GERGİN, İlçe Emniyet Amiri Önder Gürkan ORAL, İlçe Jandarma Komutanı Cihad EMİR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Turgut AKAGÜNDÜZ, öğretmenler ve öğrenciler katıldılar.

Cumhuriyetin 100 yıl önce, o zaman yokluk içinde olan Ülkenin zor şartlarda nasıl kurulduğunu anlattı. Öğrenciler ile birebir ilgilenerek Cumhuriyete sizin gibi genç insanlarımızın çok çalışarak sahip çıkacağını inandığını söyledi.

1957’de Bilecik- Gölpazarı’nda doğan Mustafa Turan, ortaöğretimini Bilecik ve Bursa’da, yüksek tahsilini de İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde yapmıştır.  “Türkiye İlim ve Edebiyat Eserleri Meslek Birliği ve Türkiye Yazarlar Birliği” üyesidir. Düzenlenen yarışmalarda çeşitli ödülleri de bulunan Yazarın, 15 kitabı yayımlanmıştır.

Gölpazarı’ nın sesini Ülkeye duyuran yazarı ve şairi, Horhor çeşmelerinden suyunu içmiş, bir köylü çocuğu olarak kitapların ve eğitimin kıymetini bilen ve her nefesinde anlatan, hayallerinin peşini hiçbir zaman bırakmamıştır.