DOLAR32,3026% 0.24
EURO35,1348% 0.06
STERLIN41,2151% 0.17
FRANG35,4896% 0.24
ALTIN2.513,53% 0,12
BITCOIN69.014,914.237

İMAM HATİPLER ARASI HAFIZLIK VE EZAN OKUMA YARIŞMASI

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
İMAM HATİPLER ARASI HAFIZLIK VE EZAN OKUMA YARIŞMASI

İL GENELİ İMAM HATİP LİSELERİ ARASI HAFIZLIK VE EZAN YARIŞMASI OKULUMUZDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün tertiplemiş olduğu İl Geneli İmam Hatip Liseleri arası düzenlenen Genç Muhafızlar Hafızlık ve Genç Bilaller Ezan Yarışması Gölpazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilmiştir.

İl Müftümüz Sayın Necati AKKUŞ, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Araştırma Görevlisi Recep ÖZPINAR, Bilecik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmeni Nurettin KORKMAZ, Merkez Toki Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersi Öğretmeni Selim KÖSE, Merkez Osmangazi Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersi Öğretmeni Sezai DÖNMEZ’in jüri olduğu yarışma İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, İlçe Müftümüz Harun AYDOĞDU,  ilçe Milli Eğitim Müdürümüz Turgut AKAGÜNDÜZ ve diğer değerli konuklarımızın da katılımı ile gerçekleştirilmiştir.

Programın açılışı Bilecik İl Geneli Ortaokullar arası Kur’an-ı Kerimi güzel okuma yarışması ikincisi olan okulumuz öğrencisi Ömer Faruk Aydoğdu ‘nun Kur’an tilaveti ile yapılmıştır. Kura ile sıraları belirlenen yarışmacı öğrenciler jüri üyeleri ve izleyiciler önünde performanslarını sergilemişlerdir.

Yarışma sonucunda İlçe Müftümüz tarafından değerli jüri üyelerimize teşekkür belgeleri ve hediyeleri verilmiştir. İl Müftümüz Sayın Necati AKKUŞ günün anısına yarışmaya katılan okul müdürlerine plaket takdim etmiştir ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Metin SARIFAKIOĞULLARI tarafından da danışman öğretmenlere teşekkür belgeleri ve hediyeleri verilmiştir.

Yarışma sonucunda yarışmaya katılan tüm öğrencilere ve dereceye giren öğrencilere başarı belgeleri ve hediyeleri takdim edilmiştir.

Hafızlık yarışmasında dereceye giren öğrenciler;

  1. Bozüyük Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Yusuf Ziya ZENCİR
  2. Söğüt Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ebulhafız ABDULAZİZ

Ezan okuma yarışmasında derece giren öğrenciler;

  1. Söğüt Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ali Osman GÜMÜŞ
  2. Bilecik Şeyh Edebali Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ali GÖÇ
  3. Bozüyük Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Muhammed DOĞAN
  4. Gölpazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Burak Can TETİK
  5. Osmaneli Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencisi Mustafa ZENGİN

Hafızlık Yarışması İl Birincisi Yusuf Ziya ZENCİR ve Ezan Yarışması İl Birincisi Ali Osman GÜMÜŞ; bölge yarışmasına Bilecik ilini temsilen 31/03/2018 Cumartesi günü Kütahya’da yarışacaklardır. Yarışmacılara başarılar dileriz.

Okulumuzda düzenlenen İl Geneli İmam Hatip Liseleri arası düzenlenen Genç Muhafızlar Hafızlık ve Genç Bilaller Ezan Yarışması’na katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ederiz ve değerli konuklarımız ve jüri üyelerimize teşekkürlerimizi sunarız.